Samsung از مدتی پیش کار روی سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی خود را آغاز کرده است و بعید نیست این سنسور اولین بار در یک گوشی شیائومی مورد استفاده قرار گیرد. ما اطلاعات اندکی درباره هر دوی این موضوعات داریم، اما به تازگی (Digital Chat Station) جزئیات جدیدی را درباره گوشی مقصد و خود لنز منتشر کرده است.

طبق گفته این منبع با سابقه، سنسور مذکور دارای رزولوشن ۱۹۲ مگاپیکسل و ۱۶-in-1 Pixel Bininnig خواهد بود. این ویژگی منجر به خروجی تصاویر ۱۲ مگاپیکسلی خواهد شد.

 این سنسور در عوض Binning با استفاده از تکنیک Cropping می‌تواند از بزرگنمایی ۴ برابری نیز پشتیبانی کند.

شیائومی، اوپو و ویوو چند سال پیش یک اتحادیه مشترک به نام Mutual Transfer Alliance یا به اختصار MTA تشکیل دادند تا از یک روش استاندارد برای انتقال فایل‌ها بین گوشی‌ها و رایانه‌های خود از طریق یک اتصال وایرلس محلی با سرعت ۲۰ مگابایت‌برثانیه استفاده کنند.

Digital Chat Station در قسمت دیگری از گزارش ، اطلاعاتی در رابطه دیگر قسمت‌های دستگاه نیز به اشتراک گذاشته است. 

نمایشگر این دستگاه‌ها به طور گسترده‌ای خمیده خواهد بود و تنها از یک روزنه دوربین برای جایگیری لنز سلفی در آن استفاده خواهد شد.

رزولوشن نمایشگر می میکس ۴ به +FHD محدود خواهد شد که دلیل آن شاید همان وجود دوربین سلفی در زیر نمایشگر باشد.  احتمالا می میکس ۴ مجهز به چیپست اسنپدراگون ۸۸۸ باشد و شاژ این گوشی 120 واتی است و ظرفیت باتری 4500.